Na przestrzeni lat współpracowałem z wieloma uznanymi podmiotami, prowadząc ciekawe działania marketingowe. Dzięki temu zdobyłem ogromne doświadczenie w różnych dziedzinach, które dziś przekładam na moje usługi w ramach firmy „Filip Praski – Marketing internetowy na pełnej!”. Oto warte odnotowania kooperacje i projekty:

Tygodnik 66-400.pl:

Tuż po studiach rzuciłem się na głęboką wodę. Zostałem redaktorem naczelnym wchodzącego na lokalny rynek tygodnika. Dzięki moim kreatywnym pomysłom na artykuły, zawartość i wygląd gazety, już po krótkim czasie była ona jednym z najbardziej poczytnych tytułów w Gorzowie i okolicach. Oprócz solidnej dziennikarskiej praktyki, przy tym projekcie mogłem się również nauczyć zarządzania pracą zespołu.

Klub Sportowy Stal Gorzów Wielkopolski S.A.:

Przez niemal osiem lat współpracowałem ze Stalą jako specjalista do spraw marketingu i public relations. Stal Gorzów to najbardziej utytułowany klub żużlowy w Polsce i duma regionu. Idea, którą wyznają nie tylko ludzie z Gorzowa, ale również ościennych miast i miejscowości czy sąsiednich województw! W XXI wieku to także prawdziwe przedsiębiorstwo, które wychowało dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu – Bartosza Zmarzlika.

Współpraca z KS Stal polegała w głównej mierze na obsłudze medialnej, tworzeniu materiałów prasowych, ofert reklamowych i tekstów promocyjnych, kontaktach ze środowiskiem żużlowym czy prowadzeniu konferencji prasowych oraz na kontaktach z lokalnymi mediami. Wspólnie tworzyliśmy z działem marketingu Stali strategie promujące klub na zewnątrz i budowaliśmy pozytywny wizerunek klubu. Pielęgnowaliśmy więź kibica z żółto-niebieskimi barwami, która przez kilka lat owocowała największą frekwencją spośród wszystkich żużlowych stadionów w Polsce.

Po kilku miesiącach kooperacji z klubem zostałem również redaktorem naczelnym oficjalnego portalu klubowego www.stalgorzow.pl. Zbudowałem nową jakość w postaci redakcji klubowej, która przygotowywała treści na stronę internetową oraz do programów zawodów rozgrywanych na Stadionie imienia Edwarda Jancarza. Dla wielu młodych członków redakcji był to pierwszy krok ku dorosłemu dziennikarstwu i zawodowej karierze w tym fachu.

Podczas mojej współpracy ze Stalą, klub wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski po 31-letniej przerwie. Sukces ten został powtórzony dwa lata później.

Polskie Radio Zachód S.A., Radio Gorzów

Pięć lat w rozgłośni radiowej nauczyło mnie przede wszystkim skutecznej pracy pod ogromną presją czasu. Prędkość podania wiadomości, ale również jej jakość i zgodność z prawdą, to kluczowe aspekty dla dziennikarza radiowego. Swoją wartość udowadniałem głównie jako reporter, ale nie obca była mi również praca w studio. Przygotowywałem i prezentowałem na antenie serwisy informacyjne oraz sportowe, prowadziłem własną audycję o zdrowym trybie życia, a w pewnym momencie zostałem również koordynatorem działu social media.

INNEKO Sp. z o.o.

INNEKO to duża spółka miejska, która zajmuje się między innymi składowaniem i utylizacją odpadów, dbaniem o przejezdność miejskich dróg zimą, administracją cmentarzem komunalnym czy prowadzeniem miejskiego pola golfowego. Mój zakres obowiązków podczas współpracy z firmą obejmował: tworzenie tekstów, artykułów i wywiadów promocyjnych; kręcenie (i późniejszy montaż) filmów podczas eventów; tworzenie fotorelacji podczas eventów i wydarzeń; kontakt z lokalnymi mediami; prowadzenie firmowych profili w mediach społecznościowych; organizację eventów; tworzenie biuletynu pracowniczego oraz reprezentowanie firmy podczas konferencji prasowych zapowiadających eventy prospołeczne.

Decor System S.C.

Decor System to potentat na rynku nowoczesnej sztukaterii w Polsce, który rozwija również swoją działalność na rynek niemiecki. Firma skupia się przede wszystkim na pozyskiwaniu klientów w internecie, dlatego przykłada ogromną wagę do szeroko pojętego e-commerce oraz optymalizacji i pozycjonowania. Decor System posiada obecnie sześć głównych sklepów polskich i dwa niemieckie.

Z Decor System początkowo współpracowałem jako copywriter, by szybko poznać tajniki SEO oraz zasady pozycjonowania. W chwili obecnej zajmuję się już nie tylko pisaniem, ale właśnie optymalizacją i pozycjonowaniem, jak również rozwijaniem sklepów i prowadzeniem ich poprzez platformę Selly. Z działem marketingu planujemy również kolejne działania firmy, mające na celu zwiększenie zysków i pozyskanie nowych klientów. Na co dzień korzystam z takich narzędzi, jak Ahrefs, Accuranker, SEO Surfer, SemStorm, Webpozycja, Analytics czy Google Search Console.

Radio Cykcyk

Radio Cykcyk to mój autorski projekt, który realizuję w wolnych chwilach. Powstał z miłości do muzyki oraz pasji pisania. To blog o muzyce alternatywnej, kanał na portalu Youtube i działalność w mediach społecznościowych – Facebooku i Instagramie. Piszę obszerne artykuły biograficzne o moich ulubionych artystach, recenzuję płyty, przeprowadzam wywiady, nagrywam programy muzyczne. Tworzę też grafiki do swoich tekstów, by zachować spójność wizualną marki. Nie zapominam przy tym o zasadach SEO i pozycjonowaniu. Mój blog znajduje się w TOP 10 Google na frazę „muzyka alternatywna”.

 

Jeśli chcesz sprawdzić mój pisarski „skill”, zajrzyj do mojego portfolio:

Portfolio Filip Praski

 

Jak więc widzisz, posiadam cały arsenał różnorodnych umiejętności, które mogą przyczynić się do sukcesu Twojego biznesu w sieci. Nie powiedziałem jednak ostatniego słowa, bo wciąż rozwijam swoje kompetencje. Napisz do mnie, a ja zaproponuję Ci gotowe rozwiązania dla Twojej działalności w sieci. Na pełnej!