You are currently viewing Majestic SEO co to jest?

Majestic SEO co to jest ? Czyli dziś na tapetę bierzemy jedno z najpopularniejszych narzędzi służących do analizy profilu linków prowadzących do witryny.

Platforma umożliwia sprawdzanie źródła linków zarówno naszej strony, jak i innych funkcjonujących w sieci. Jest to więc doskonały sposób na kontrolowanie naszej konkurencji, na przykład tego, czy linkuje do swojej strony z zapleczy. Majestic wskaże nam czy dana strona internetowa posiada mocny profil linków czy są to jednak linki słabej jakości. Zakładka Top Backlinks wyróżni linki zwrotne przypisane do danego adresu, z kolei zakładka Referring Domains pokaże z jakich miejsc w sieci następuje linkowanie na „badaną” przez nas witrynę.

Dzięki Majestic dowiemy się więc między innymi z ilu domen linkowana jest dana strona, jak w przeszłości wyglądał proces pozyskiwania przez nią linków i jakiej wartości są to odnośniki (nofollow lub dofollow).

Majestic SEO trust flow i citation flow

Platforma Majestic SEO posiada swoje własne wskaźniki – trust flow i citation flow. Mają one pomóc użytkownikowi w analizie właściwości sprawdzanych przez niego domen, a wartości tych wskaźników są wyrażane w skali od 0 do 100.

Majestic SEO trust flow i citation flow

Poprzez Majestic SEO trust flow sprawdzimy wiarygodność danej domeny. Jeśli linki prowadzą do naszej witryny z wartościowych i zaufanych stron, to wskaźnik trust flow będzie wysoki. Im wyższy, tym lepszą opinię wystawiamy swojej stronie. Najsilniejsze i najbardziej uznane portale, takie jak Onet czy Twitter, mogą pochwalić się wynikami w przedziale od 70 do 100. Za średnią uważa się natomiast wskaźnik na poziomie 20.

Czym jest natomiast Majestic SEO citation flow? To algorytm związany z liczbą/ilością linków przychodzących, czyli backlinków. Jeśli citation flow jest na przykład dwukrotnie większy niż Twoje trust flow, wtedy powinieneś zainteresować się tematem i zainterweniować. Prawdopodobnie do Twojej witryny odsyła zbyt wiele linków słabej jakości lub nawet linków spamerskich.

Majestic SEO cena

A jaka jest zatem cena za Majestic SEO? Platforma pobiera miesięczną opłatę za pakiet, który wybierzemy. Wyróżnić możemy pakiety:Majestic SEO cena

  • LITE (koszt: 46,99 euro),
  • PRO (94,99 euro),
  • API (379,99 euro i więcej).

Pierwszy z wymienionych to plan początkowy, dedykowany użytkownikom i właścicielom domen korzystających sporadycznie z usług. Pakiet zakłada milion jednostek analizy.

Pakiet PRO posiada więcej funkcjonalności i przeznaczony jest dla profesjonalistów. Poziom jednostek analizy – 20 milionów.

Ostatni pakiet skierowany jest do dużych przedsiębiorstw i agencji. Umożliwia programistom skonsolidowanie ich własnych zestawów narzędzi z danymi Majestic SEO. Poziom jednostek analizy można tutaj dostosować według własnych potrzeb. Najniższy to sto milionów. Pozostałe opcje to trzysta milionów i miliard (jednak za te rozszerzenia trzeba więcej zapłacić – odpowiednio 749,99 i 1499,99 euro).

Ten post ma jeden komentarz

  1. Thomas

    Majestic to coś wspaniałego. Dostarcza bardzo dużo informacji o stronach. Jest pomocny dla osób znających się na pozycjonowaniu jak dla tych, którzy dopiero się uczą.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.